Nevyhazujte staré oblečení, vždycky se ještě může hodit!

Samozřejmě způsobů, jak upotřebit staré oblečení, je spoustu! https://www.vase-reklama.cz/co-vse-lze-udelat-ze-stareho-obleceni vám dokonce ukáže hned několik z nich. A jsou to dobré tipy bezesporu. Nemusíte vždycky ale něco „vyrábět“, abyste staré oblečení ještě použili či využili. Pro vás je to sice starý kus hadru, který už nemá hodnotu, pro jiného to je ale jediná vrstva, která dělí holou kůži od mrazu či přílišného tepla. Proč vlastně své věci „nerecyklovat“?
šicí stroj a květiny.jpg


1)      Pošlete to domů


Spousta organizací, charit a spolků vybírá staré oblečení (samozřejmě čisté!) pro lidi bez domova, v tíživé finanční i životní situaci. I pro ty, na které se život moc neusmál. Všem těmto lidem může pomoci klidně i starý svetr, který byste se jinak chystali vyhodit. Jakmile staré oblečení spálíte nebo vyhodíte do koše, je s ním konec. Zamíří na skládku, v tom lepším případě, a je to. Nic se s ním neděje. Ale takový člověk bez domova jej může nosit klidně dalších deset let. Lidé, kteří docházejí do charit, mohou takový kousek oblečení klidně použít ještě dlouho poté. Což o to, že to není „moderní“ a „in“, hlavně že to zahřeje, když je zima, no ne?

 staré džíny.jpg


2)      Pošlete to do zahraničí


Pokud byste také chtěli podpořit lidi i v zahraničí, kteří potřebují pomoci, stačí se jenom podívat na internet. Hned několik set neziskovek vám poděkuje za každou ponožku nebo mikinu. Opět – no co, že to není největší výstřelek módy. Někomu to může pomoci. Minimálně se tak omezí spotřeba a nutnost výroby neustále nového oblečení. Samozřejmě, pokud je tričko extrémně špinavé a nejde to vyprat, pak už je asi nejlepší jej dát někde do sběru. Většinou to ale vždycky nějak jde.
muž a mapa světa.jpg 


3)      Minimálně se zeptejte po okolí


Pokud to nechcete dávat na charitu doma ani v zahraničí, vždycky můžete zvolit vaše nejbližší okolí. Není někde v okolí maminka, která by ještě pyžamo pro malého kluka využila? Nemáte blízkého, který by klidně mikinu ještě využil?

Nevyhazujte staré oblečení, vždycky se ještě může hodit!
3.8 (76%)5