Bezbolestná léčba hemeroidů

Nemoc je určitě velice nepříjemná záležitost. Některé choroby mají ale nepříjemnosti rovnou dvě. Zatímco o chřipce, cukrovce, zánětu žil se bavíme naprosto běžně, některá onemocnění stále zůstávají tabu.
§  K nim patří většinou takové, které jsou spojené s intimním životem nebo s oblastí konečníku.

žena

Jedním z takových onemocnění jsou nepříjemné hemeroidy. Nebo už jste někdy na zastávce autobusu slyšeli, jak si dva cestující povídají o tom, co jim na hemeroidy pomáhá? Lidé se prostě za tento problém stále ještě stydí. Každý proktolog (odborník na hemeroidy) nad tím jen kroutí hlavou. A právě z důvodu tabuizace se mezi pacienty dostávají různé mylné informace a domněnky.

–         K takovým patří i to, že před samotným léčením je nutné absolvovat několik nepříjemných vyšetření.
–         Hned to první proběhne u obvodního lékaře a pak to samé u odborníka.
·         JE TO NESMYSL.
·        Proč by musel být pacient při jasné diagnóze podroben dvojímu vyšetření?
·        Dokonce nemusí ani k obvodnímu lékaři pro doporučení.
Jaká je rada proktologa? Neotálet a přijít s problémy hned.

Zbytečné obavy hoďte za hlavu

Pokud se pacient dostaví při prvních příznacích, je možné zbavit ho obtíží několika lehkými ambulantními zákroky. Dokonce není nutná ani hospitalizace a dlouhodobý pobyt na neschopence. Na soukromé klinice, která se specializuje na odstraňování hemeroidů, nemusíte mít strach ani z bolesti. Moderní medicína je schopná odpomoci pacientovi například metodou Barronovy ligace.
·        Ačkoliv to zní trochu strašidelně, je to prosté podvázání hemeroidu speciálním kroužkem.

lékař

Druhou metodou je foto koagulace.
·        Laicky řečeno – nechirurgická laserová operace.
Obě tyto metody jsou založené na přerušení přívodu živin do hemoroidálního uzlu. Ten následně odumírá a pacient se ho zbaví společně se stolicí. U některých pacientů je tato léčba hemeroidů natolik úspěšná, že může dojít k odpadnutí už druhý den po zákroku.